Sophie Ellis-Bextor žasne

hudba@bestfm.Sk 22. Septembra 2023

Kto maže, ten ide! Známe pravidlo si osvojil syn speváčky Sophie Ellis-Bextor. Malý Mickey ponoril všetky svoje “angličáky” do masla, aby boli ešte rýchlejšie. Matke oznámil svoj zlepšovák so slovami: „Mami, toto sa ti nebude páčiť, ale…,“ priznala muzikantka, pričom sa netajila zmiešanými pocitmi. Na autoservis sa pritom zmenila tá istá kuchyňa, z ktorej Sophie počas lockdownu naživo vysielala pre fanúšikov kuchynskú diskotéku.

Matka piatich synov

Sophie Ellis-Bextor (44) má k deťom dlhodobo blízko. Rodáčka z Londýna vystupovala ako malá v detskej opere. Neskôr sa dostala do väčšieho povedomia ako moderátorka detskej televíznej relácie na stanici BBC. V roku 2002 spoznala basgitaristu Richarda Jonesa, ktorý sa stal jej manželom. Spolu majú piatich synov. Volajú sa Sonny, Kit, Jesse, Ray a Mickey.

Sympatická muzikantka toho stíha popri rodine a hudbe dosť. Angažuje sa v charitatívnych projektoch, účinkovala v telenovele, jej nohy sa objavili v reklame na pančuchy a v jednom z britských miest rozžiarila osvetlenie počas festivalu Biela noc. Okrem toho sa s fanúšikmi delí o svoj nefalšovaný anglický humor. Zverejnila fotku svojho kocúra Titusa ukrytého pod dekou a vážne sa poďakovala kamarátovi za tienidlo na lampu k narodeninám.

Predstavuje hudobnú novinku

Hoci si ju u nás spájame najmä s tanečnou hudbou z éry prelomu milénií, naďalej prináša novinky. Poslednou od Sophie Ellis-Bextor je jej siedmy štúdiový album Hana. Vyšiel v lete a pokrstený bol podľa japonského označenia pre kvet.

Obsahuje tucet optimistických skladieb, ktoré sú inšpirované práve cestou do Ázie. Hoci ide o popové pesničky, tanečnú podobu dostávajú aspoň v remixoch. Hneď niekoľko ich má titulná skladba s názvom Lost in the Sunshine.

Koncerty sú s návratmi k prvým hitom

Charizmatická Angličanka predstavuje svoj nový album na koncertnej šnúre. Počas letných prázdnin roztancovala aj dovolenkárov v Bulharsku. V závere roka ju čakajú vystúpenia na britských pódiách. Fanúšikom ponúkne okrem koncertného zážitku aj svoj album Hana v digitálnej podobe, no i na CD diskoch, na dvojfarebných platniach a dokonca aj na kazetách.

Davy dokáže tradične zmobilizovať svojimi najväčšími hitmi. Medzi nimi je aj oceňovaná skladba Groovejet (If This Ain’t Love), ktorá sa zrodila v spolupráci s talianskym DJ-om Spillerom.

To je vražda na tanečnom parkete, napísala

Skladbu Murder on the Dancefloor napísala Sophie Ellis-Bextor s Greggom Alexandrom. V hitparádach po celom svete prenikla do TOP 10-ky.

Pozornosť si získal aj klip k pesničke. Speváčka v ňom účinkuje v tanečnej súťaži o balík peňazí. Aby zvýšila svoje šance na výhru, rozhodne sa porátať s konkurentmi.

Pesnička od Cher plná vášne

Keď dievča povie svojmu nápadníkovi: “Vezmi ma domov,” znamenať to môže všeličo.

a) Tohtoročná hasičská zábava stojí za figu.
b) Už ma nebaví pozerať sa na tvojich opitých kamarátov.
c) Bolí ma hlava.
d) Potrebujem vytiahnuť na zajtra mäso z mrazničky.
e) Láska, chcem byť s tebou osamote.

Singel z roku 2001 má šťastný koniec. Za mobilizovaním milého domov je totiž možnosť e). Rovnaký scenár sa osvedčil už v roku 1979, kedy túto skladbu priniesla ako prvá Cher. 

Ajajaj, figuríny ožívajú!

Postrach všetkých aranžérov! Ak ožijú figuríny vo výkladoch, oplatí sa vziať nohy na plecia. Vzduchom však nelietajú len črepiny, no aj skvelé tanečné rytmy. Skladbu Get Over You z roku 2002 najviac ocenili v Austrálii a na Novom Zélande, kde sa stala platinou a zlatou.

Sekne jej aj blond!

V klipe k piesni Mixed Up World vidno Sophie Ellis-Bextor blond. Skladba z roku 2003 bola uvedená ako prvý singel z albumu Shoot from the Hip. V UK Singles Chart obsadila siedmu a v Dánsku dokonca tretiu priečku.