Martin Gyimesi – nielen srdcom ale aj hlasom Karol Duchoň.

Martin Gyimesi – nielen srdcom ale aj hlasom Karol Duchoň.

hudba@bestfm.sk 19. februára 2024

Kto by nepoznal hity ako Na srdci mi hraj, V dolinách, Čardáš dvoch sŕdc, S úsmevom a mnoho ďalších, ktoré vznikli v 70. rokoch minulého storočia a dodnes sú nezabudnuteľnou spomienkou na Karola Duchoňa.

Na to aby sme si mohli pripomínať legendy potrebujeme mať v súčasnosti umelcov, ktorí ich vedia hodnoverne interpretovať. Nielen hlasovo, ale hlavne srdcom. Ak sa k tomu pridá aj vizuálna či kostýmový stránka, úspech je zaručený.

Martin Gyimesi začal spievať už ako 6 ročný v Bratislavskom chlapčenskom zbore. Navštevoval aj ZUŠ kde mu prirástli k srdcu zobcová flauta a neskôr altsaxofón. Pokračoval vyštudovaním Štátneho konzervatória v Bratislave až po VŠMU.

Počas štúdia účinkoval na bratislavskej Novej scéne a stal sa členom speváckeho zboru. Opery SND. Hosťoval aj ako sólista v Štátnej opere v Banskej Bystrici. Aktuálne je okrem sólistu Opery SND aj hosťujúcim umelcom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu, Slovenskej filharmónie, Štátneho komorného orchestra Žilina, Umeleckého súboru Lúčnica, Štátnej filharmónie Košice a Komorného orchestra mesta Bratislava. Spolupracuje aj na výchovných koncertoch pre mládež.

Na tomto profesijnom základe tak môžeme vidieť v hlavnej úlohe hudobného príbehu NA SRDCI MI HRAJ – nesmrteľného bohéma Karola Duchoňa, práve v podaní Martina Gyimesiho.

Pravdivý príbeh, ktorý ožil krásnou hudbou a výbornými činohernými výkonmi v réžii Karola Vosátka.

Najväčšie hity v podaní Martina Gyimesiho ako Zem pamätá, V slovenských dolinách, Smútok krásnych dievčat, Čardáš dvoch sŕdc, Pieseň o decembri, Na srdci mi hraj, Cítim, Tancujem s tebou rád, Elena, Hrám hrám, Primášovo srdce, Dievča z Budmeríc, Mám ťa rád, Mám ľudí rád, Šiel, šiel, S úsmevom, môžete vidieť po celom Slovensku!